At Kılı

Image module

Doğal ve rahat bir şekilde uyumak isteyenlerin tercihi olan at kılı yataklar sunmuş oldukları eşsiz konfor ile öne çıkıyor. Harika bir yatak malzemesi olan at kılının ustaca kullanılmasından elde edilen at kılı yatakların özellikleri dinlendirici, kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde uyumanızı sağlıyor.

At Kılı Yatak Nedir?

At kılı yataklar doğal bir elyaf olan at tüyünden yapılmaktadır. Bu bakımdan bir tür protein elyafı olarak da adlandırmak da mümkündür. Temelde yapılış şekli olarak atın yeleleri, tüyleri ve kuyruklarından elde edilmektedir. Son derece özel bir konfor sunarlar ve müthiş bir dinlenme olanağı sağarlar.

At kılının özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

– At kılını parlak bir görünümü bulunmaktadır.
– Uzun ömürlü ve dayanıklı, çok yüksek ağırlıklara bile karşı koyabilecek yapıda olan bir malzemedir.
– Lif yapısı bakımından uzun, büyük ve boşlukları olan elyafların başında gelmektedir.
– Esnekliğinin yüksek olması sebebiyle nem transferi açısından eşsiz bir etki göstermektedir.
– Doğal olduğu için hiçbir kimyasal barındırmaz ve bu bakımdan antibakteriyel özellikler taşıdır.
– Yapısı gereği hava ve nem dolaşımı sağlayarak terlemenin önüne geçmektedir.

Hindistan Cevizi Lifi

Image module

Hindistan Cevizi kabuğunun dışındaki liflerin deniz suyu ile ayrıştırılması yolu ile elde edilir. Coco, içerisindeki hava kanalları ve destekleyici sert yapısı sayesinde yazın serin kışın ise sıcak tutma özelliğine sahiptir. At kılı gibi hipoalerjenik, ve anti bakteriyel yapısı dışında daha sert ve düz bir yatma imkanı sağlar. Herhangi bir işleme tabi tutulmadan kullanılabilmesi ve doğal olması nedeniyle başta Uzak Doğu, Hindistan, İngiltere ve Yunanistan gibi ülkelerde özellikle çocuklar ve yaşlılar için üretilen yataklarda iç dolgu malzemesi olarak tercih edilir. Hindistan cevizi lifi, bakteri ve mantar oluşumunu engeller, nem barındırmaz ve kuru bir uyku ortamı sağlar. Vücudun yükünü düzgün bir şekilde dağıtan hindistan cevizi lifi, yataklarda mükemmel bir dolgu malzemesidir.

Latex

Ağırlık Dengesi & Doğal Formül
Image module

Latex yatağın ana maddesi kauçuk ağacının özünden elde edilen latex özütüdür. Tropikal iklimlerde yetişen kauçuk ağacının gövdesine açılan çizikler sonucunda, özel yöntemler ile gövdesinden süte benzeyen latex sıvısı alınmaktadır. Havayla teması sonucunda sertleşen ve özel yöntemler ile blok haline getirilmiştir. Uykunun, insan yaşamının üçte biri gibi hiç de azımsanmayacak bir oranını oluşturduğu göz önünde tutulursa, iyi bir uykunun ne denli önemli olduğu da anlaşılacaktır. Kötü uyumanın ya da uykusuz kalmanın dikkatsizlik, öfke, sinir, hantallık gibi özellikleri taşıması yüzünden iyi bir uyku oldukça önemlidir. Yatak seçimi de bu sebepten ötürü öne çıkmaktadır ve kesintisiz uyumak isteyenler latex yatağı tercih etmektedir.

Özel Kesim Sünger

Yüzlerce Test ve Kusursuz Sonuç
Image module

Özel olarak konforunuz ve uyku kaliteniz için yüksek teknoloji makinelerde vücudunuzun hareketlerini uyku esnasında azaltacak ve dinlenme sırasında vücudunuzda masaj etkisi yapacak özel kesim sünger sizin için tasarlandı. Yataklarınızda kullandığımız kontür kesim süngerler vücud direncinize göre şekil alır ve vücudunuzun her bir noktasına ayrı ayrı basınç düzenleyici etki oluşturarak daha kaliteli bir dinlenme sağlar.

Doğal Pamuk

Çevre Dostu, Zararsız ve Doğal
Image module

İnsan sağlığı ve doğa için tehlike oluşturabilecek hiçbir kimyasal madde içermeyen, çevre dostu ve tamamen doğal bir yatak kumaşı kullanım fikrinden yola çıkarak Organic Cotton kumaşını yataklarımızda kullandık. Günlük yaşamımızda kimyasal maddeler ile sürekli temas halindeyiz. Bu nedenle de, yaşamımızın üçte birini geçirdiğimiz yataklarımızın doğal ortamlar olması son derece önemlidir. Uyku sırasında vücut direncimiz minimum düzeydedir. Doğal elyaflardan oluşan bir yatakta uyumak, yaşamımızın üçte birinin tehlikeli maddelerden uzak geçmesini sağlayacaktır.

Tavşan Tüyü

Zarar Vermeden Kırpım ve Doğa Dostu
Image module

Doğal yapısıyla hafif bir yapıya sahip olan bu kumaş uyku anında maksimum yumuşaklık hissi verir. Terletme ve koku yapmama özelliğinin yanı sıra anti bakteriyel ve antialerjik olma niteliğine de sahiptir. Yumuşak yapısı sayesinde eksta yumuşaklık hissinin yanı sıra sıcak tutma özelliği ile de yataklarda tercih edilme sebebi olmaktadır. Sadece tüyleri için yetiştirilen özel tavşanlardan elde edilmiş tüy dokusu ile aynı zamanda doğal bir uyku ortamı sağlamaktadır.

Torba Yay Sistemi

Bağımsız ve Özgür
Image module

Toba yaylı yatak, birbirinden bağımsız halde hareket ederler ve üzerlerindeki basınca göre tepki verirler. İnsan fizyolojisi temel alınarak hazırlanmış torba yay sistemi, beş farklı bölgeye dizilip farklı çaplarda teller vasıtasıyla omuz, omurga ve basen bölgelerini desteklemektedir. Bu sayede vücudun dengelenmesi sağlanır ve dinlendirici bir uykunun önü açılır. Vücut ve omurga yapısına en uygun şekilde tasarlanan bu yataklar sayesinde, rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz. Vücut ağırlığının dengelenmesi, iyi bir uyku için en gerekli koşulların başında gelmektedir.

Ortopedik Yatak

Sağlığınızı Destekler
Image module

Ortopedik kelimesi sözlük anlamı itibariyle bel ve omurga ile ilgili olan anlamına gelmektedir. Bu sebeple ortopedik yatak ifadesi de bel ve omurgaya destek veren, rahatlık sağlayan yataklar olarak kullanılmaktadır. Kullanılan malzemenin çeşitliliği açısından ortopedik yataklar kendi aralarında yarı ve tam ortopedik yataklar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Yarı Ortopedik Yataklar? Yarı ortopedik yatakların en önemli özelliği kullanılan sünger dolgu malzemesinin daha yumuşak bir yapıya sahip olmasıdır. İyi bir ortopedik yatak sert bir zemine sahip olan yatak anlamı taşısa da aslında yarı ortopedik yataklar yine mevcut bir sertliği barındırmaktadır. Önemli olan nokta, her sert yatağın ortopedik özellikler açısından iyi olmayabileceğidir. Yarı ortopedik yatak da böyle bir ihtiyaçtan dolayı oluşturulmuştur. Çünkü bazı kimseler sert yataklarda yatamazlar ve vücutlarının yatağın biraz daha içeriye gömülmesi gerekir. Ayrıca yumuşak malzemenin kullanılması sık hareket edenler için daha iyi bir dönüş imkanı sunmaktadır. Yumuşaklığı sayesinde vücudun her bölgesi yatak tarafından kavranır, böylece vücut ağırlığı dengeli bir şekilde dağıtılmış olur.

Tam Ortopedik Yataklar? Tam ortopedik yatak sünger dolgu malzemesinin daha sert bir yapıya sahip olduğu yatak türüdür. Genelde ortopedik yatak tercihinde ilk sıralarda yer alır. Sertliği sayesinde omurga ve boyun bölgelerine tam olarak destek vererek doğru uyku pozisyonun alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede rahat bir şekilde uyunmakta ve aynı zamanda eklem, kas vb. ağrıların da azaltılmasına yardımcı olunmaktadır. Bilindiği üzere bir yatağın vücut ağırlığını kavrayabilmesi oldukça önemlidir. Yanlış yataklarda uyuduğunuzda dinlenmiş olarak uyanmazsınız ve uyandıktan sonra saatlerce sürecek kas ağrıları yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni vücudunuz uyku esnasında dinlenmemesinden kaynaklanmaktadır. Dinlenmek için ise her şeyden öte yatağın vücudunuza hafif bir baskı uygulaması gerekmektedir.

Sağlıklı Uyku

Tam Sana Göre!
Image module

Günlük hayattaki duruş ve oturuş bozuklukları, hareketsiz yaşam gibi tanıdık sebepler sonucu yaşanan bel, sırt, boyun, eklem ağrıları artık herkesin ortak sorunu. Yaşam kalitemiz düşüyor, hayattan aldığımız keyif azalıyor. Oysa vücudunuzun, kaliteli bir uykuyla kendisini onarmaya, güçlendirmeye çok ihtiyacı var. Her gün en az sekiz saatinizi geçireceğiniz yatağın seçimi bu yüzden çok önemli. Yeni yatağınız her şeyden önce omurganızın doğal eğrisini her noktadan destekleyebilmeli. Kaslarınızı uyku boyunca gevşetebilmeli, sinir ağı ve dolaşım sisteminizi rahatlatmalıdır. Yay teknolojilerindeki en son yenilikler, uyku ortamına ve kişiye özel materyaller, seçeceğiniz yatakta öncelikle aramanız gereken özellikler.

Yenileyen Uyku

Uluslararası Standartların Üstünde
Image module

Vücudumuz ve beynimiz uyum içinde çalışarak kendini yeniler, böylece her yeni güne yenilenerek başlarız. İyi bir uykuyla yenilenmiş bedenler ve tazelenmiş zihinler, her gün daha kaliteli bir gün demektir. İşte her şey, iyi bir uykunun her yeni güne verdiği ilhamı sizlere sunma arzusuyla başladı. İyi uykunun önemine dair tüm bilinenleri bir kenara bıraktık ve yeni güne verdiği ilhama odaklandık. Size ‘yenileyen uyku’yu sun-mak için yıllardır çalışıyoruz. Güne kaliteli bir başlangıç yapmanız için sizi enerjiyle besleyecek en önemli etkenin yatağınız olduğunu düşünerek uyku uzmanlarımızla birlikte geliştirdiğimiz yataklarımız sayesinde, vücut tipiniz ve uyku tercihlerinize göre doğru yatağı bulmanız için size özel seçenekler sunduk. Yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı yatalarımızda ve uyku tekstili koleksiyonu ile tanışın, hayatınızın kalitesini güne başlangıç noktanızdan artırın.